Jedná se o poslední podklad pod trávník.
„Tato vrstva, stejně jako všechny předchozí, vyžaduje přesnou technologii, všechno musí být absolutně rovné,“ vysvětlil sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

Pokládka bude trvaqt ještě několik dní, poté bude plocha připravena pro nový umělý trávník. Ten už je podle ředitele fotbalového klubu připraven v Německu. „Trávník už je pro nás připraven, bude se moci instalovat, abychom mohli v druhé polovině června nové hřiště slavnostně otevřít,“ dodal Móži.
Otevření nového hřiště bude provázet velká fotbalová slavnost, na kterou si tachovský FK pozval tým osobností Amfora. V programu nazvaném Vítání léta s Amforou nebude pouze přátelské utkání s mužstvem celebrit, ale také vyhlášení nejlepšího fotbalisty Amfory za rok 2008.
„Slavnost plánujeme na sobotu 21. června a začít by měla v 15 hodin,“ upřesnil Móži. Vítání léta zahájí právě zápas tachovských fotbalistů s fotbalisty Amfory. Slavnostní výkop provede zpěvačka Iveta Bartošová.

Po přátelském utkání bude následovat mistrovský zápas krajského přeboru mezi prvním mužstvem FK Tachov a týmem Města Touškov. Tento zápas začne v 17 hodin. A po jeho skončení bude večer pokračovat od 19 hodin koncertem hvězd, na němž se představí právě osobnosti známé z Amfory. Večer se uzavře koncertem dalších legend, a to skupiny Rangers (Plavci), která by měla zahrát od 21 do 23 hodin. Vše se odehraje v areálu tachovského sportovního stadionu.

„Všechny zápasy se budou hrát na současném stadionu, protože se tam vejde více diváků. Novou umělou trávu pak vyzkoušíme o týden později, kdy chystáme turnaj tachovských firem,“ dodal sportovní ředitel.
Vstupenky na Vítání léta s Amforou jsou k dostání v předprodeji v infocentru a v Bistru U Morgiho.