Na místní střelnici, kterou využívají myslivci k různým soutěžním akcím, plánuje obec stavbu víceúčelového zařízení. Přípravné práce jsou už v plném proudu. „V současné době je již hotov projekt a právě probíhá stavební řízení,“ informoval o stavu věcí starosta obce František Borský.

Střelnice je v majetku obce. Myslivecké sdružení Tetřívek Třemešné ji má v nájmu. „V této chvíli zde panují provizorní podmínky. Máme zde umístěn starý vyřazený železniční vagon, který nám slouží jako zázemí,“ uvedl předseda mysliveckého sdružení František Juhaňák. Výstavba nového objektu by zlepšila podmínky na střelnici.

Obec společně se sdružením zde plánuje vybudovat také krytou terasu, která může sloužit i jako střeliště. „Vznikne zde i nová společenská místnost, ve které se budou konat různé společenské akce i ostatních spolků. Například místní hasiči nebo fotbalový klub. „Vznikne tady také odpalovací zařízení pro americký skeet. Budeme tedy moci pořádat i soutěže v této disciplíně,“ dodal Juhaňák . „Celkové náklady na výstavbu nového víceúčelového zařízení odhadujeme na jeden milion sto tisíc korun,“ uvedl na závěr starosta Borský.