Ti mohou nyní svoje dekorační, dárkové či vánoční výrobky nabízet v rámci prodejní výstavy v prostorách KATu v Pivovarské ulici v Tachově. Otevřeno bude ještě třikrát, a to v neděli, v úterý a ve středu. "K dostání jsou zde různé produkty drobných výrobců z celého tachovského okresu, nejen tedy vánoční sortiment, ale různé další dárkové a dekorační produkty. Lidé mají docela velký zájem, chodí jich sem si něco koupit poměrně dost," řekla Deníku za organizátory prodejní výstavy Marie Bošková.

V jedné části prodejní výstavy si mohou zájemci vybrat šité tašky, batohy, kuchyňské chňapky či dekorační polštářky ve tvaru zvířátek a další drobné výrobky. Ty zde nabízí Karla a Gabriela Kratochvílovy z plánské místní části Karlín. "Zrušení vánočních trhů nám prodej našich výrobků trochu zkomplikovalo. Naštěstí to nemáme jako obživu, ale jako koníčka. Kreativní tvoření nás baví. Ale i tak jsme měli připravené zboží na čtvery vánoční trhy, takže teď máme plný sklad, sedíme doma a zkoušíme něco prodat přes internet. Jsme rádi, že se sem tam někdo ozve a nabídne podobnou možnost prodeje, jako je tady v Tachově, nebo na Konstantinolázeňsku," řekla Deníku Karla Kratochvílová, která se chystala svůj sortiment nabídnout ještě na trzích v Lokti, Plané, Lázních Kynžvart.

Ilustrační foto.
Mladá žena řídila pod vlivem narkotik

"Myslím, že tohle opatření nejvíce postihne takové drobné výrobce, jako jsme my. Prodáváme většinou v takových menších městech, a všude trhy zrušili. Naštěstí nejsme závislí pouze na sezónním zboží," dodala.