„První jsme získali ze Státního intervenčního fondu na stavbu víceúčelového zařízení,“ uvedl starosta Ladislav Kletečka. „Chceme za ni postavit u střelnice klubovnu, která by byla k dispozici všem zájmovým sdružením v obci. To znamená myslivcům, fotbalistům, hasičům, včelařům a v případě zájmu i občanům.“ Na tuto klubovnu se podařilo získat částku milion a sto tisíc korun, což představuje řádově asi sedmdesát procent plánovaných nákladů. Před vyhlášením výběrového řízení ale nechtěl být starosta konkrétnější. Představu o konkrétním termínu zahájení a dokončení prací ale už má. „Rádi bychom začali v dubnu a první akcí by mohlo být slavnostní uzavírání střelnice, které bude v listopadu.“

Další dotaci, tentokrát ve výši dvě stě tisíc korun získala obec od krajského úřadu na opravu kulturního domu. „Plánujeme výměnu oken a uvnitř chceme udělat dřevěné obložení tak, aby bylo možné využívat prostory na sálový fotbal. Už snes se tady sportuje, hrajeme tu stolní tenis a ženy se scházejí na pravidelném cvičení. Uvedené úpravy bychom chtěli mít hotové do října,“ řekl starosta.

Na výsadbu obecního sadu získalo Třemešné dotaci patnáct tisíc korun z krajského úřadu. „Sad vzniká nad bytovkami a chceme tam vysadit původní druhové odrůdy ovocných stromů, především jabloně, hrušně a třešně. Hotovo bude do měsíce,“ uvedl Kletečka.

Žádost o další dotaci, tentokrát z Programu životního prostředí obec teprve připravuje. „Rádi bychom postavili čističku odpadních vod v Nové Vsi. Projekt už máme hotový. Naše představa, když všechno dobře dopadne, je sedm milionů korun. Věříme, že se nám to podaří už proto, že Nová Ves leží v CHKO Český les,“ řekl starosta Ladislav Kletečka.