Zatímco jinde po vánočních svátcích v psích útulcích zaznamenávají nové přírůstky, které byly nevhodným dárkem pod stromečkem, v Tachově tomu bylo naopak. „Mám velkou radost, mezi svátky přišli tři zájemci a vzali si domů pejsky. Nové pány tak má půlroční Flóra, tříměsíční Lenny a šestiletý Lani,“ je spokojená správcová útulku Gabriela Jägerová.

„Odložené vánoční dárky jsme tu nikdy neměli. Nejvíc přírůstků míváme o prázdninách. Děti buď dostávají psy jako dárek za vysvědčení a pak se o ně neumí postarat. A nebo nevědí kam s pejskem, když chtějí odjet na prázdniny. Vloni k nám z těchto důvodů lidé dali šest pejsků.“ uvedla správcová.

Co pes, to jiný osud a některý je opravdu smutný. Jako ten, který potkal poslední přírůstek. „Je to asi dvanáctiletý pes. Přišel k nám na Štědrý den, zemřel mu páníček. Byli na sebe fixovaní, pejsek neumí být sám, celé dny naříká,“ hladila správcové černého smutného psa.

Protože teprve dvaadvacetiletá Gabriela Jägerová vykonává práci v útulku při zaměstnání finanční poradkyně, zřejmě by se v útulku neobešla bez dobrovolných pomocníků. „Jsem tu denně dvě až tři hodiny. Kotce je třeba vyčistit, dát novou podestýlku, psy nakrmit – teď v zimě jim dáváme denně teplé jídlo. S každým pejskem je třeba jít na procházku,“ vyjmenovala povinnosti.

Kromě kamarádů pomáhá například Dana Růžková, která sem jezdí každý víkend až z Plzně. „Jezdila i do jiných útulků, ale ten náš jí přirostl k srdci,“ vysvětlila Gabriela a pochvalovala si: „Takový zájem lidí z Tachova, jako v poslední době, jsme tu ještě neměli. Nosí nám granule, konzervy, chodí se psy na procházky. Je to úžasné.“