Dozvěděly jsme se, jak vypadá běžný pracovní den starosty Tachova Ladislava Macáka. „Ráno zkontroluji a případně vyřídím poštu a emaily, pak mám různá jednání, porady a podepisuji dokumenty. Někdy si vyjdu na malou obhlídku města,“ popsal svůj pracovní den starosta Tachova.

Ten je ve funkci třináctým rokem a říká, že pevnou pracovní dobu starostové nemají. „Starostou je člověk dvacet čtyři hodin denně,“ uvedl.

Také jsme se jej zeptaly, co nového se bude ve městě stavět a co se bude měnit. „V létě se začne stavět venkovní vyhřívaný plavecký bazén. U bazénu budou různé atrakce, jako skluzavky, vířivky a podobně. Máme na to dotaci,“ informoval nás. Také hovořil o tom, že by se měla zastavět plocha u muzea, kam by se měl přemisťovat supermarket.

Dozvěděly jsme se od starosty, co bude se zámkem, až se přestěhují pracoviště městského úřadu. Ten se bude stěhovat do domu v Hornické ulici, který se v současné době rekonstruuje. „Chceme, aby potom zámek sloužil turistům. Bude zde infocentrum a z ostatních prostor bude zřízen prohlídkový okruh,“ řekl nám starosta Tachova.

Veronika Skýblová, Sandra Blahoutová