Třídu navštěvuje 22 studentů, z toho jsou pouze tři dívky. Svůj ples zahájili tradičním předtančením, po kterém následovalo stužkování. Kromě studentů si stužky na památku odnesli také představitelé školy a samozřejmě třídní učitel, kterým je Josef Bláha. „Když jsem viděl, jak zmákli předtančení, tak doufám, že i takhle zmáknou maturitu," řekl o svých svěřencích Deníku třídní.

Podle Bláhy jsou současní maturanti běžnou normální třídou. „Jednou se chovají tak, jednou tak. Jsou rošťáci i hodní, takže naprosto v pohodě. Dnešní maturitní ples je můj třetí, není pro mě jeden v řadě. Vždycky se s tou třídou snažíme najít něco nového a myslím, že na tom předtančení ukázali, že určité taneční prvky se i mladá generace dokáže naučit a dokáže zvládnout i více než tančit jen na jejich oblíbenou muziku," zhodnotil třídní výkon maturantů při předtančení.

„Třída mě překvapila spíše pozitivně. Je na nich vidět, že dorůstali a teď si začínají uvědomovat, že se dostávají na práh života, že budou dělat jeden velký osudový krok. Dozrávají a já jsem rád, že jsem i já jim mohl trochu pomoci dozrát," vyjádřil se Bláha.

Ples se konal ve společenském sále Mže v Tachově, k tanci i poslechu hrála skupina Los Pavlínos.