V Tachově Tříkrálová sbírka, která přináší radost koledníkům, ale především pomoc potřebným, odstartovala už. 1 ledna a potrvá stejně jako ve Stříbře do 14. ledna. Vybraná finanční pomoc je určena pro podporu Domácího hospice Tachov, který je zaměřen především na domácí paliativní péči. Navíc zajišťuje i zapůjčování pomůcek a poradenství. „Vybraná částka tak ze 60 procent podpoří náš Domácí hospic Západ, 20 procent výtěžku poputuje na charitní projekty u nás a dalších dvacet procent půjde na pomoc potřebným v zahraničí. Děkujeme všem, kteří se na sbírce podílejí,“ vzkazují za vedení hospice Lucie Davidová s Monikou Kotenovou.

Přispět libovolnou částkou je v okresním městě je možné také v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na Městském úřadu Tachov, ve firmě Grammer CZ anebo v tachovském Muzeu Českého lesa. Zde se bude konat 7. ledna od 15 hodin tradiční Tříkrálový koncert, při němž potěší posluchače folklorní soubor Kolowrátek, který působí při zdejším Dětském domově. Samotný koncert navštíví rovněž Tři králové s kasičkou charitativní sbírky. A podpořit dobrou věc můžete přispěním hotovosti do putovních pokladniček, se kterými se tříkráloví koledníci vydají do ulic města 5. ledna prostřednictvím hotovostní platby anebo pomocí QR kódu.

Náměstí v Tachově.
Tachovští zastupitelé nesundávají nohu z plynu, letos investují 190 milionů

Ve Stříbře pak začala pravidelná Tříkrálová sbírka v úterý 2. ledna, kdy bylo po městě rozmístěno osm stacionárních kasiček. V pátek dopoledne 5. ledna pak obejdou dětští koledníci se svými doprovody město a domácnosti. „V sobotu 6. ledna pak projdou dospělí koledníci Kostelec, o týden později 13. ledna se dětští koledníci vypraví po Sytně," informovala Jana Středová z Farní charity Stříbro. Výtěžek ze sbírky bude použit na provoz a investice Domova pro seniory sv. Jana Pavla II. a část půjde ve prospěch ZŠ Mánesova ve Stříbře na pomoc pro děti ze sociálně slabých rodin. (šav)