V okresním městě se desítky skupinek sešly v prostorách klubu Sedmdesátka, odkud společně vyrazily na svou cestu okresním městem. Motivací pro všechny zúčastněné jistě byl i fakt, že většina vybraných peněz zůstane v okrese a pomůže místním organizacím.

„Ze všech financí, které vybereme, se 65 procent vrací do regionu. Z těchto peněz půjde 90 procent na podporu činnosti mobilního Hospice svatého Jiří. Hospic ale nebude jediným místem, které Tříkrálová sbírka podpoří. Zbylých deset procent poputuje do Domu pro seniory v Boru. Zbytek financí, který se nevrátí na Tachovsko, využije charita na celorepublikové a větší projekty,“ vysvětlila Iva Csanálosi, která se společně s koledníky různého věku sbírky rovněž zúčastnila.

Tříkrálová sbírka v Tachově

Pořadatele jistě netěší jen vybrané peníze, ale i vysoká účast koledníků v regionu. Ta totiž byla letos v Tachově rekordní. Celkem totiž do ulic okresního města vyrazilo sedmnáct skupinek. „Jsme strašně rádi, že se letos do Tříkrálové sbírky přidal i tachovský dětský domov a obohatil ji o účast dalších tří skupinek. Opět nám také pomáhají skupinky od Royal Rangers. Když to porovnám, tak první rok bylo sedm skupinek, druhý deset a letos nás je sedmnáct skupinek, což je opravdu skvělé. Celkově se letos účastní kolem šedesáti koledníků,“ uvedla dále Csanálosi.

Ještě předtím, než se skupinky tří králů rozešly do ulic okresního města, přímo v Sedmdesátce jim modlitbou popřál štěstí při koledování tachovský farář Václav Vojtíšek. Poté již nezbývalo nic jiného než se pustit do koledování. To sice zúčastněným komplikovalo sychravé počasí, ale i přesto se všechny skupinky rozběhly do svých přidělených sektorů. „Udělali jsme mapy tak, aby se skupinky vzájemně nepotkaly. Bohužel Tachov je větší než naše kapacita koledníků, takže se nedostanou na všechna místa. To by nás muselo být ještě tak jednou tolik. Jedině, že by se k nám ještě někdo přidal,“ konstatovala Csanálosi.

Tříkrálová sbírka v Tachově

Tříkrálová sbírka se samozřejmě nekonala jen v okresním městě. Možnost potkat Kašpara, Melichara a Baltazara a přispět na dobrou věc byla také například ve Stříbře, v Kladrubech, ale i v menších obcích okresu, jako je Stráž a další.

O tom, kolik peněz se během Tříkrálové sbírky na Tachovsku vybralo, vás budeme brzy informovat.