Tříkrálovou sbírku v Tachově si už tradičně berou na svá bedra členové mobilního Hospice U Sv. Jiří. „Tentokrát jsme měli devatenáct zapečetěných pokladniček a koledovalo sedmnáct skupinek. Celý Tachov jsme obejít nestačili, ale i tak výsledek sbírky považujeme za velký úspěch,“ řekla Deníku zakladatelka mobilního hospice a organizátorka Tříkrálové sbírky Iva Csanálosi. Doplnila, že jedna pokladnička byla umístěna i na tradičním Tříkrálovém koncertě v neděli 7. lednav Muzeu Českého lesa. „Do stejné kasičky mohli přispět i věřící tachovské farnosti v kostele u pana faráře Václava Vojtíška,“ uvedla.
Do koledování se v pátek 5. ledna zapojilo šedesát dobrovolníků.

„Většina dospělých, dětí i juniorů nám přijela pomoci z 51. přední hlídky Royal Rangers v Tachově. Nově se k nám tento rok přidaly i děti z Dětského domova v Tachově s panem ředitelem Zdeňkem Kropáčem, kterým tímto děkujeme. Vedoucí skupinek pak doplnili dobrovolníci z řad dospělých sboru Evangelické církve metodistické,“ uzavřela Iva Csanálosi.

Tradičně úspěšná Tříkrálová sbírka se pak koná v Boru. Koledníci Kašpar, Baltaza a Melichar si letos do kasiček vykoledovali přes sto dvacet tisíc korun. Kromě Boru navštívili také spádové obce.

Tříkrálovou sbírku pořádali také ve Studánce. Koledníkům se podařilo získat 8194 korun. „To je pro nás velice krásná částka, děkuji tímto koledníkům za účast,“ řekla starostka Studánky Irena Zapletalová a zmínila, že ve Studánce se zapojily tři skupinky koledníků. „Zpočátku jsme měli trochu obavu, zda se podaří dát dohromady termín, nakonec se to povedlo a výsledek je moc pěkný. Výtěžek poputuje stejně jako v předcházejícím ročníku na činnost mobilního Hospice Sv. Jiří Tachov,“ potvrdila studánecká starostka.