Nejúspěšnější byli v Boru a okolí, kde se vybralo více než 148 tisíc korun. A naprostá většina těchto peněz ve městě také zůstane, a to na podporu Domova pro seniory Bor.

V Tachově chodilo koledovat patnáct skupinek. Celkem se vykoledovalo 63 500 korun. „Kvůli maturitnímu plesu hodně koledníků ukončilo obcházení dříve, i přes to je výtěžek jen o málo nižší než loni. Další dvě pokladničky byly v Muzeu na Tříkrálovém koncertě a v římsko-katolické farnosti v kostele,“ informovala Iva Csanálosi, vedoucí tachovského Hospice sv. Jiří, který sbírku v okresním městě organizoval.

„Připomínám, že 65 procent se vrací na Tachovsko a z toho 90 procent na podporu hospice a zbytek podpoří Dům pro seniory v Boru. Všem dobrovolníkům z řad 51. Přední hlídky Royal Rangers v Tachově, Evangelické církve metodistické, pěveckého sboru Fusion, Dětského domova v Tachově a Muzea Českého lesa srdečně děkujeme,“ dodala Csanálosi s tím, že velký dík také patří všem lidem, kteří koledníky vlídně přijali a do Tříkrálové sbírky přispěli.

Celkem bylo na Tachovsku organizováno šest sbírek, kromě Boru a Tachova ještě v Bezdružicích, Stříbře, Konstantinových Lázních a ve Studánce. „Již druhým rokem se u nás počet skupinek koledníků zvýšil ze tří na čtyři skupinky. Zvládnou tak lépe obejít celou obec,“ konstatovala starostka Studánky Silvie Vajskebrová.

Jak dodala, díky vyššímu počtu skupinek se již podruhé podařilo, že výtěžek sbírky přesáhl desetitisícovou hranici. „Celkem se koledníkům podařilo vybrat rekordních 12.259 korun. Výtěžek sbírky bude opakovaně věnován na provoz hospice v Tachově,“ doplnila Vajskebrová.