Vyjádřená vděčnost od rodin je podle vedoucí hospice Ivy Csanálosi velkým povzbuzením do další práce.

Hospic je nicméně i nadále odkázán s financováním svých služeb na pomoc různých grantů, dotací a výraznou část rozpočtu tvoří také různé dary a příspěvky dobrovolných dárců. „Velmi nám pomáhá také to, že se část výtěžku z Tříkrálové sbírky vrací na Tachovsko a konkrétně pro potřeby hospice,“ uvedla Csanálosi.

Právě hospic tuto sbírku v Tachově organizuje. Startuje v pátek 10. ledna kolem čtvrté hodiny odpolední, kdy farář Václav Vojtíšek požehná všem koledníkům. „Do Tříkrálové sbírky se hospic zapojuje už popáté, pomůže nám také celý pěvecký sbor Fusion,“ uvedla dále vedoucí hospice. Skupinek koledníků bude zřejmě 17. „V tomto počtu neobsáhnou celý Tachov, navštíví jen část, ale i tak jsme rádi,“ doplnila Csanálosi. Tříkrálová sbírka přinesla loni hospici více než 53 tisíc korun.

Miloslav Souček při udělení plakety a na archivních snímcích.
Miloslav Souček byl oceněn plaketou města Stříbra

Koledníci chodí také v dalších místech okresu. Například v Boru putovalo ze sbírky přes 80 tisíc na podporu domova pro seniory, ve Stříbře byl rovněž podpořen domov pro seniory, a to částkou přesahující 41 tisíc korun.

Koledníkům požehnal při nedělní bohoslužbě v Konstantinových Lázních také farář Benedikt Milan Košlab. „Společně s učitelkami ze základní školy budou skupinky koledníků chodit v příštích dnech po Konstantinových Lázních a Okrouhlém Hradišti. Z naší farnosti podporujeme sbírkou projekty Diecézní charity, většinou navrhujeme pomoc pro matky samoživitelky, onkologicky nemocné či pro seniory,“ sdělil Deníku lázeňský farář.

Do Tříkrálové sbírky se na Tachovsku zapojí kromě Tachova a Konstantinových Lázní také skupiny koledníků v Boru, Stříbře, Studáncea Bezdružicích.