„Největší radost mám z navázání kontaktu s Hradišťanem a z vystoupení v klášteře na Břevnově v Praze,“ usmívá se a dodává: „Zpívat s Hradišťanem je prostě hezké.“ Se souborem Jiřího Pavlici vystoupila v plzeňské synagoze před osmisethlavým publikem. „Taková vystoupení jsou pro mne skvělá škola.“ Poslední rok měla patnáct vystoupení sólového zpěvu mimo jiné i v jízdárně ve Světcích, na zámku v Tachově nebo v Barokním refektáři u svatého Jiljí v Praze, kde všude zazněly operní árie.

Svůj hlas cvičí Anna Gálisová téměř hodinu denně a jednou za týden navštěvuje plzeňskou konzervatoř. Připravuje se na účinkování při zahájení sezóny na tachovském zámku, které se uskuteční 14. dubna. Posluchačům zazpívá opět v jízdárně, a to 26. května při vystoupení proslulé české operní pěvkyně Gabriely Beňačkové.

Podpora ze strany rodičů je veliká. „Jak se říká, šlapeme na plyn i na brzdu. Vybíráme kvalitní akce na odborné úrovni, které nám ukáží i dobrý směr, otevřou okno, abychom mohli postoupit a jít dál,“ říká otec Robert Gális s tím, že: „Nasáváme kvalitu a jsme nesmírně šťastní, když nás pozve někdo jako Hradišťan nebo Spirituál kvintet, abychom se něco naučili.“

Anna Gálisová vystoupila v poslední době také při diamantové svatbě v obřadní místnosti tachovského zámku a minulý týden byla pozvána, aby zazpívala Ave Maria Václavu Neckářovi v opatském kostele v klášteře v Teplé.