Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trpělivost, opravuje se Stadtrodská

Tachov - Desítky aut vezoucích ráno lidi do práce a v podvečer zase domů. Další desítky aut odbočujících ráno ke škole v Zárečné a kolem poledne odvážejících děti ze školy.

13.3.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Řada aut zákazníků restaurace Baileys. Zaparkované vozy před školkou v Pošumavské a před firmou BHS. Mezitím nákladní vozy a dodávky se zásobováním, kamiony směřující do BHS a městské autobusy.

Takový je každodenní kolorit ulice Stadtrodská v Tachově, která je hlavní dopravní tepnou sídliště Východ.

Pořádnou dávkou tolerance a trpělivosti se ale budou muset v příštích třech měsících obrnit všichni, kteří bydlí na sídlišti či za jakýmkoliv účelem touto ulicí projíždějí.

V pondělí se totiž začne Stadtrodská opravovat. Přinese to částečné a úplné uzavírky, objízdné trasy, dočasné změny směru jízdy a další komplikace.

I když se bude oprava vozovky provádět v etapách, vždy zůstane část ulice uzavřena napřed se bude dělat jeden jízdní pruh v úseku od křižovatky se Slovenskou po křižovatku se Zárečnou. Zároveň se opraví část silnice mezi bytovkami. Posléze se bude pokračovat dalším jízdním pruhem.

I když práce přinesou dopravní komplikace, obyvatelé a živnostníci z toho strach nemají. „Ve Stadtrodské se bude strhávat a potom pokládat povrch vozovky, což chod naší firmy nijak výrazně neovlivní," řekl Deníku Zdeněk Jelínek, který v ulici provozuje opravárenskou firmu. „Jsem dokonce rád, že se s opravou začne. Nový povrch bude pro nás znamenat hlavně méně prachu a po dešti se nebudou tvořit louže," dodal.

Obavy z komplikací nemá ani vedení Základní školy Zárečná.

„Pro žáky naší školy rekonstrukcí ulice žádné velké změny nenastanou," uvedl Deníku ředitel školy Zdeněk Hnát. „Jedině rodiče budou muset děti vozit jinudy, ale jsou stanoveny objízdné trasy, po kterých se do blízkosti školy dostanou," dodal.

Škola prochází v současné době také náročnou rekonstrukcí vyměňují se všechna okna, bude se zateplovat střecha a fasáda. „Informovali jsme o tom zhotovitele stavby, kteří si pro zásobování materiálem budou muset zvolit jiné trasy," uvedl dále ředitel školy.

Jak do továrny

V opravované části Stadtrodské ulice má pobočku tachovský závod společnosti BHS Corrugated. Kromě zaměstnanců sem zajíždějí také nákladní automobily a občas také kamiony.

Vytočit se při odbočování do areálu podniku není jednoduché už teď. „Ještě komplikovanější by to bylo při opravách silnice. Proto budou kamiony a nákladní soupravy dočasně jezdit Fügnerovou ulicí. Tam byl sice dosud vjezd nákladním automobilům zakázán, teď bude dočasně zákaz zrušen," vysvětlil Deníku Otakar Franc z odboru investic Městského úřadu v Tachově.

Oficiální informace, že se s rekonstrukcí začne, se k jednatelce BHS Zdeňce Povondrové ještě nedostala. „Neoficiální zpráva, že se rekonstrukce chystá, už se k nám samozřejmě dostala. Teď ale čekám každou chvíli oficiální vyjádření od města, jak bude řešena doprava," řekla jednatelka Deníku.

„Pro nás je důležité především to, abychom se dostali do areálu závodu. Aby nám rekonstrukce neomezila pohyb," dodala Povondrová.

Přístup do restaurace

Frekventovaný provoz je také okolo restaurace Baileys, která je zhruba uprostřed sídliště. Ve všední dny sem zejména mezi jedenáctou a třináctou hodinou a poté večer zajíždí řada zákazníků automobily.

Desítky jízd denně absolvují také automobily, které rozvážejí z restaurace jídlo na objednávku. O zásobování nemluvě.

„Proto je pro nás nezbytné, aby zůstal po dobu oprav zachován průjezd ze Stadtrodské k naší restauraci. Aby to nekomplikovalo zásobování a neomezovalo ani naše zákazníky," sdělila provozní Hana Šimonová.

Podle Otakara France bude po dobu rekonstrukce průjezd automobilů do části Zárečné ulice, kde je základní škola, školní jídelna i uvedená restaurace, včetně dalšího parkoviště pro obyvatele jednoho z věžáků, zachován.

Příjezd ovšem bude jednosměrný, řidiči budou muset přijet Bělojarskou ulicí, projet sídliště a opravovaný úsek Stadtrodské bude zjednosměrněn právě ve směru ke světelné křižovatce.

Dopravní omezení a dočasné úpravy

Rekonstrukce ulice začne v pondělí osazováním dopravních značek, které dočasně vymezí dopravní systém na východním sídlišti. Některé značky už v ulicích byly umístěny tento týden.

„Poté se hned začne starý povrch vozovky frézovat. A pak se bude pokládat nový asfaltový koberec. Součástí prací bude také vyřešení odvodnění ulice. Opravovat se budou všechny kanalizační vpusti, výšky poklopů, někde se budou dávat nové poklopy a několik kanalizačních vpustí se udělá úplně nových. Bude jich tedy více, což umožní v případě deště rychlejší odvodnění ulice," vysvětlil Franc s tím, že opravovat se budou ještě obrubníky.

Chodníky, které podél vozovky vedou (většinou oddělené travnatým pásem), zůstanou zachovány v současné podobě .

Do inženýrských sítí se jinak zasahovat nebude. „Správci sítí byli samozřejmě informováni, o opravě ví, ale většina sítí jede mimo, případně ulici pod jejím povrchem jen protínají," dodal.

Částečná uzavírka tedy čeká úsek Stadtrodské ulice od křižovatky s ulicemi Slovenskou a Pošumavskou, po křižovatku s ulicí Zárečnou (tam, kde dnes vyjíždějí automobily z jednosměrky). Průjezdný bude vždy jen jeden pruh, jednosměrný provoz bude veden, jak říká vyjádření odboru dopravy, po zbývající volné části vozovky v režimu přechodné úpravy, a to vždy směrem ke světelné křižovatce.

Současně se bude pracovat na výměně povrchu v části ulice Stadtrodská mezi obytnými bloky. Tato část bude uzavřena zcela, ale vždy tak, aby obyvatelé mohli se svými automobily zajíždět k parkovištím. Ulice bude uzavřena od domu číslo 1813 v ulici Ve Vilkách po křižovatku se Zárečnou.

V návaznosti na tuto uzavírku bude platit objízdná trasa, a to ulicemi Ve Vilkách, U Penzionu a Bělojarská. V prvních dvou jmenovaných ulicích je v současnosti jednosměrný provoz, ten bude po dobu rekonstrukce zrušen. Jezdit se bude v obou směrech.

Rekonstrukce se dotkne také cestujících v městské hromadné dopravě. Po dobu silničních uzavírek nebudou v provozu zastávky autobusů v ulicích U Penzionu a Stadtrodská, ale v provozu zůstane autobusová zastávka MHD u Základní školy Zárečná.

Práce na opravě frekventované ulice budou stát kolem dvaceti milionů, část je hrazena z evropských dotací. Plánovány jsou do 15. června, mohou ale být hotovy dříve.

Autor: Jiří Kohout

13.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Školní dvůr v brzké době čeká rekonstrukce.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Studentky z Plané soutěžily v čepování piva

Planá – Soutěže v čepování piva, pořádané v rámci výstavy v pražských Letňanech, se zúčastnily studentky druhého ročníku Střední školy živnostenské v Plané Kristýna Országová a Karina Svobodová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení