Zastávka ležící na trati Pňovany – Bezdružice má již novou střechu, vyměněná okna a dveře. „Dále se bude opravovat byt určený pro pracovníky nádraží, čekárna a sociální zařízení. Na konec se dostane na fasádu celého objektu, ale také na perón. Co se střechy a bytu týče, dostali jsme dotaci od Plzeňského kraje z fondu havarijních oprav. Doufáme, že i na další zmiňované opravy se nám podaří získat dotaci,“ řekl starosta Trpíst Josef Pavlas. Nejednoho nejspíše zarazí, proč se o rekonstrukci nádražní budovy stará samotná obec. Důvod je jednoduchý.

Kvůli špatnému stavu a potřebě nádražní budovu zachránit, se zástupci obce rozhodli objekt odkoupit. „Opravovala se skoro všechna nádraží v okolí, ale na Trpísty se nedostalo. Původně měla do vlastnictví obcí přejít i další nádraží, ale u zbytku nejspíše z toho plánu sešlo, i vzhledem k tomu, že se nepovedlo budovy převést bezplatně, jak bylo prvotně v plánu. My jsme se ale rozhodli budovu od Správy železniční dopravní cesty odkoupit za cenu 320 tisíc korun. Byla v již opravdu kritickém stavu a chtěli jsme ji zachránit,“ popsal události předcházející rekonstrukci Pavlas.

Přestože celková rekonstrukce nádražní budovy v Trpístech ještě není u konce, odhadované náklady dosáhnou částky kolem jednoho a půl milionu korun.