Tachovské koupaliště napouští vodu z vodovodního řádu a sucho je tedy příliš netrápí. Denně se dopouští šest až osm kubíků vody. Že by se pak lidé neměli čím osprchovat, to ve městě rozhodně nehrozí.

Stejně tak je to v Konstantinových Lázních. „Když by se využívala voda z přírodního přítoku, tak je úprava vody o dost náročnější. My využíváme vodu z vodovodního řádu. Problém s nedostatkem vody nemáme. Od té doby, co jsme vstoupili do vodohospodářského sdružení a napojili jsme sem náš region, tak s přísunem pitné vody nemáme problém," uvedl pro Deník starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.

Sucho, které má na svědomí příroda a kterým trpí všichni, vodovodní řády rozhodně neomezuje. Před několika lety byl zákaz užívání vody nastaven i v Konstantinových Lázních. „To bylo ještě v době, kde se využívala voda z takzvaného Zaječáku, což je rybník pod Bezdružicemi. To bylo takové sucho, že přes den voda ještě byla a k večeru ani kapka. Ani tlak vodu nevytlačil do vyšších pater v některých domech, protože byl vodojem jen částečně naplněn."

Problém s množstvím vody mělo loni také plánské koupaliště. Nádrž se totiž začala napouštět příliš pozdě a časový skluz už se dohnat nedal. Proto se správce dopředu připravil a napouštět začal už v lednu. „V těchto dnech je přítok vody menší, ale stále je. Koupaliště máme plné a s velice čistou vodou. Kvalita vody je zveřejněna i na našich stránkách. Takže na naší straně je spokojenost," zhodnotil stav správce koupaliště David Draský.