„Máme ustanoven Výbor pro vyšetřování dobrých činů a zločinů. Tento výbor na základě hodnocení Pochodníků udělil titul Turista roku 2009 dvěma členkám,“ informovala za KČT Tachov Marie Mirtlová.

Oceněné turistky jsou Anna Gonová a Hedvika Švamberková. „Obě se zúčastnily osmadvaceti akcí ze čtyřiačtyřiceti možných, které tachovský klub v loňském roce pořádal,“ doplnila Mirtlová.

Turisté na Doderné také udělovali diplomy za aktivitu prvního, druhého a třetího stupně, diplomy si odnesly Ludmila Hašková a Věra Šálová.

Klub českých turistů při Slavoji Tachov má v současné době 72 členů. Na nedělní Doderné přijímal do svých řad pět nových členů. „Ti na Doderné složili přísahu, kterou stvrdili polibkem na turistickou hůl. Noví členové také obdrželi členské průkazy a pokyny, jak se chovat. Tyto pokyny jsou vložené do Deseti turistických přikázání Klubu českých turistů Tachov,“ uvedla dále mluvčí tachovských turistů.

Na závěr doderné si všichni turisté společně zazpívali Pochod Tachovských píďalek, který je jakousi hymnou tachovských turistů a se kterým se vydávají na své akce. Zpívá se na nápěv Okolo Hradce a mimo jiné se v něm zpívá: „Po Českém lese zpráva se nese/ z Havranu, z Čerchova/ Po větru, dešti, šíří se zvěsti:/ někdo jde z Tachova./ Jsou to turisté. Jsme to my. Jistě/ Tachovské píďalky./ Přes hory, doly, přes louky, bory,/ ženem se do dálky…“

Nejbližší akcí tachovských turistů je úterní zájezd do Schönsee na prezentační výstavu Tachova, která se koná v Centru Bavaria Bohemia. Turisté odjíždějí autobusem ve 13 hodin z autobusového nádraží, návrat je přibližně v půl šesté večer. Několik míst je ještě volných, zájemci mohou volat na telefonní číslo 737 357 370. Jízdné je 150 korun.

V sobotu 13. března se tachovští turisté vydají na turistický pochod v Horní Bříze.