Uspořádal je tachovský odboru Klubu českých turistů, který vybudoval základnu pro všechny účastníky ve společenském sále a přilehlých prostorách areálu Mže. Turisté se zde mohli převléknout, občerstvit, případně zakoupit drobné suvenýry, či si jen tak popovídat. Po návratu z připravených tras si mohli posedět a třeba i zatančit.

„Podzimní setkání jsme uspořádali také před pěti lety, letos to je k šedesáti rokům od založení naší tachovské organizace Klubu českých turistů,“ řekla Deníku předsedkyně KČT Tachov Alena Mautnerová.

Příprava takového setkání není jednoduchá. „Je pravda, že uspořádat jarní setkání může být méně náročné, protože na podzimní je potřeba zajistit dostatečně velký prostor pro všechny účastníky a postarat se o to, aby měli důstojné zázemí,“ uvedla Mautnerová s tím, že do příprav se tak zapojili prakticky všichni členové tachovského odboru.

Součástí podzimního setkání byla rovněž porada předsedů jednotlivých turistických odborů z celého Plzeňského kraje. „Na poradě obvykle hodnotíme právě končící rok a připravujeme rok příští. Tedy dolaďujeme termíny nejvýznamnějších turistických akcí blížícího se roky,“ uvedl krajský předseda KČT Josef Sýkora.

A v Tachově se v sobotu rovněž předávala různá ocenění, především za práci pro Klub českých turistů a k životním jubileím. Mezi oceněnými byli například z KČT Planá Marie Džujíková, Karel Kašpar, Hana Kotalová, Kateřina Rysková, či Pavel Buba z KČT Stříbro.

Podzimní setkání turistů Plzeňského kraje se od roku 2002 konalo na Tachovsku už popáté, předtím bylo dvakrát v Tachově (2005 a 2012) a dvakrát ve Stříbře (2009 a 2016). Příští rok se jarní setkání bude konat v Přešticích, podzimní pak v Horažďovicích.