Informovat se lze v Tachově, Stříbře, Boru, Konstantinových Lázních, Plané, Černošíně a Přimdě. Tradičními taháky, na které lákají turisty, jsou podle pracovníků infocenter historické památky, kterých je v okrese hned několik.

„Infocentrum v Tachově najede na letní provoz v polovině měsíce června. Potrvá až do konce srpna. V této době bude otevřeno šest dní v týdnu," řekl Deníku pracovník infocentra Pavel Voltr. „Mezi novinkami budou letos nové turistické nálepky, pohlednice, suvenýry. Největšími tachovskými esy v návštěvnosti jsou jízdárna a Muzeum Českého lesa. Přes léto tady máme živo i v sobotu dopoledne, kdy přijde za informacemi kolem padesáti lidí," doplnil Voltr.

Tato informační kancelář je schopna podat informace nejen o celém Tachovsku, ale také o sousedních bavorských turisticky zajímavých cílech. Například o historickém parku v Bärnau nebo přeshraničních cyklostezkách. Domluvíte se zde německy a částečně i anglicky.

Přimdské infocentrum zahájilo provoz 1. dubna. Bude otevřeno až do 31. října. Otevřeno má nepřetržitě, sedm dní v týdnu. Podle starosty města Miloslava Kunta turisty samozřejmě nejvíce zajímá blízká zřícenina hradu Přimdy. V těsném závěsu za ním je zájem o rozhlednu v Milířích. „Na pátek 22. června je připraveno slavnostní zpřístupnění hradu. Památkáři také připravují přes léto novinku, a to prohlídku hradu s průvodcem. Začínat by se mělo 1. července," řekl dále Kunt.

V přimdském infocentru se bez problémů domluví turisté hovořící německy. V sezóně je tady živo, kdy přes léto zde denně poskytnou informace zhruba šedesátce turistů. Ti si na jeho provoz zvykli velice rychle, fungovat začalo teprve loni, a to ještě až v průběhu sezóny.

Několik sezón má za sebou i infopark v Černošíně. Jeho součástí je informační centrum, odpočinková zóna s osvětleným jezírkem a můstkem, posezení v parkové úpravě a malé muzeum přírody a zajímavostí ve volném prostoru. Ani toto město není výjimkou, turisty láká převážně na cyklovýlety na blízkou zříceninu hradu Volfštejn a Vlčí horu. Z ní je zajímavá vyhlídka na přibližně polovinu tachovského regionu. „My také připravujeme novinky, jsou jimi nové turistické nálepky, na kterých by se představovaly dominanty obce," podotkl starosta města Jan Grigar.

Tradičním cílem turistů přijíždějících do Boru je zdejší zámek. Deníku to potvrdila jeho kastelánka Galina Marianna Kortanová. „Zhruba devadesát procent turistů přijede do Boru prohlédnout si náš zámek. Ostatní jsou například cykloturisté, kteří naším městem projíždějí a shánějí u nás jen nějaké propagační letáky," řekla Kortanová s tím, že klasické infocentrum v tomto městě není v provozu, jen pokladna zámku. „Informace ale podáváme," doplnila kastelánka.

Turisté, kteří zavítají do Plané, mohou o informace žádat v místní knihovně. „U nás máme v oddělení pro dospělé informační pult. Centrum jako takové v Plané není," řekla Deníku Milena Nová, ředitelka Městského kulturního střediska, pod které provoz tamní knihovny spadá. Turistům se zde dostane informací v době shodné s provozem knihovny.

„Nejvíce se lidé ptají na místní zámek. Ten je uveden v různých publikacích, ale není veřejnosti přístupný. Takže se mnozí návštěvníci města diví," pokračovala ředitelka. „Jinak naším největším turistickým magnetem je samozřejmě zdejší Hornické muzeum," dodala Nová s tím, že o víkendech lze turistické informace získat také v plánské Galerii ve věži.