„Za ty roky, co sem jezdím, už jsem si našel pár místeček, kde ryby berou jako o závod,“ pochlubil se Deníku Vlastimil Konečný z Prahy.

„U nás moc příležitostí k tomu pravému rybyření není. Těch pár rybníčků šancí příliš nedává, a navíc jsou obsazené lidmi, kteří si k vodě chodí jen tak odpočinout. Jestli něco chytí, to je vůbec nezajímá. Náruživí rybáři musí za svým koníčkem vyjíždět daleko od Prahy,“ dodal Konečný.

Za rybolovem přijel i jeho syn Petr. „Tady si zarybařím poprvé v životě. Narozdíl od táty se chci ale podívat také na nějaké ty památky. Slyšel jsem od přátel, že jich tu máte dostatek.“

Vybráno ještě nemá. „Půjdu se pozeptat do infocentra, uvidím, co mi doporučí,“ podotkl Konečný junior.

Podle turistů nabízí Tachovsko nádhernou přírodu. „Přivezli jsme si kola a chystáme se na velkou výpravu po cyklostezkách. Chceme si prohlédnout přírodu. Naši známí tvrdí, že tady je panenská. Tak uvidíme, co je na jejich slovech pravdy,“ těší se manželé Kameníkovi z Miroslavi na Znojemsku.

Po aktivním odpočinku touží i Jindřich Křížek, který na dovolenou přijel ze severních Čech. „V úmyslu mám dlouhé výlety. Chci si trochu vyčistit plíce od toho smogu, co je u nás. Už jsem si pořídil mapu Tachovska. Prostě zapíchnu prst a vyrazím.“

Jediné, co turistům zatím kazí pobyt na Tachovsku, je počasí. „To je ale ošklivé všude. Člověk si nevybere. Ale prý se má trochu vyčasit. Bez hezkého počasí dovolená nestojí za nic. To jsem si ji mohl vybrat na podzim. Ale co naděláme,“ povzdechl si Martin Kameník.