I když to zprvu podle organizátorů nevypadalo moc slibně a ryby nebraly podle představ, nakonec si ale soutěžící přišli na své. 
A protože se soutěžilo v celkové délce nachytaných ryb, prvenství získal Miroslav Kopecký z Blížejova. Naměřeno a sečteno měl 520 cm. Na druhém místě se umístil Vilém Janouškovec ze Staňkova 
s 322 cm ryb a třetí skončil Vladislav Nauš z Blížejova, který nachytal 310 cm ryb. Pro vítěze byly připraveny hodnotné ceny v podobě dárkových košů nebo divočáka.

Organizátor závodů Vlastimil Černý zve takto na Václava rybáře už šestým rokem. „Chytáme zde kapra, lína, amura a v minulosti to byl i jeseter. Pak také plevelné ryby," přiblížil a dodal, že někteří kapři mívají deset i patnáct kilo. Rybolovu se dříve účastnilo kolem sta soutěžících, poslední roky jich bývá polovina. „V rybníku máme generační ryby. Na jaře se sloví, vybere se potěr, plůdková násada a ta se nasadí do dalších rybníků. Otec se takto stará o čtyři rybníky. Na podzim je pak výlov a kapři putují na vánoční prodej," popsal Černý.