Do kurzu konaného v Domě dětí a mládeže ve Stříbře přišlo celkem patnáct zájemkyň. „Na takový ateliér je to tak akorát. A musím všechny pochválit, výrobky jsou opravdu zdařilé,“ řekla pořadatelka Minaříková. „Vyrobit takový šperk je v podstatě jednoduché. Na měděný plátek nebo kousek skla se nanesou smaltovací barvy, které se dají sehnat ve výtvarných potřebách a v bohaté škále barev, dokonce i v barvě s kovovým efektem. Barvu naneseme na vybraný komponent a pak už jen stačí položit na kovové misce třeba na plotýnkový vařič. Vlivem teploty se barva sloučí s materiálem,“ popsala postup Jana Minaříková.

Mezi účastníky kurzu byly i žačky základních a středních škol. „Jsem tu přes týden na internátu a plakátku na tuto akci jsem si všimla zrovna tam. Protože mám ráda netradiční šperky a o této technice jsem už někde slyšela, rozhodla jsem se to vyzkoušet. Minule jsem tu byla na kurzu drátkování, i to bylo zajímavé,“ uvedla sedmnáctiletá Veronika Žádníková. „Dnes jsem si vyrobila náušnice ve tvaru lístků a přívěsek na krk s motivem stromu,“ dodala Žádníková.

Dárky pro své nejbližší si odnesly také Kateřina Duchková a Michaela Michalová. „Zkusily jsme si tu vyrobit náušnice a přívěsek. Vůbec to nebylo těžké, jen jsme si vybraly barvy a nasypaly je na komponenty. Pak jsme je daly na plotýnku,“ uvedly dívky. „Já dám jedny náušnice své nejlepší kamarádce a jedny budu nosit,“ dodala Katka Duchová, zatímco slečna Michaela se chystá obdarovat někoho z rodiny.