Učebna chemie i přípravné pracoviště tak během letních prázdnin čeká rozsáhlá modernizace. Součástí rekonstrukce třídy bude výměna oken, podlahy, výmalba i zcela nový mobiliář. Během prázdnin pak v základní škole i mateřské škole zajistí i bezbarierové toalety.

„Učebna slouží už třicet let, od doby, kdy byla základní škola ve Starém Sedlišti postavena. V současné době už třída nesplňuje požadavky na moderní výuku chemie, fyziky ani přírodopisu,“ řekl Deníku ředitel Základní školy ve Starém Sedlišti Miloš Jíleček a popsal, že přírodovědná učebna rekonstrukci potřebovala i v případě, že by obec, která je zřizovatelem školy, na její modernizaci nezískala dotaci. „Přírodovědná třída projde rekonstrukcí během letních prázdnin. Od září může sloužit k výuce. Nejen žáci ale i učitelé zde najdou zázemí a moderní prostředí, ve kterém se jim bude snáze pracovat a bude splňovat nejmodernější požadavky,“ doplnil ředitel Jíleček.

Obec Staré Sedliště v posledních týdnech vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele. V současné době už zastupitelé vybrali realizační firmy a předpokládaný termín plnění je během letních prázdnin. „Celková investice bude činit téměř dva miliony korun, přičemž dotace je devadesát procent z celkové částky,“ uvedla starostka Starého Sedliště Jitka Valíčková.