„K 29. únoru letošního roku jsme evidovali 3529 uchazečů o zaměstnání. To znamená, že míra nezaměstnanosti v tachovském okrese činila k uvedenému datu 10,7 procenta,“ uvedl Šimůnek.

Ve srovnání se závěrem letošního ledna ubylo z evidence přibližně třicet uchazečů. „V březnu a dalších měsících půjde míra nezaměstnanosti trochu dolů, protože začínají přibývat sezónní práce,“ doplnil referent Úřadu práce Tachov.

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je situace příznivější. Na konci února 2011 totiž evidoval tachovský pracovní úřad o téměř pět set uchazečů o práci více – přesně 4018 lidí. Míra nezaměstnanosti byla tehdy skoro o dvě procenta vyšší než je teď.

„Nejhorší situace byla v tachovském okrese v roce 2010, kdy se míra nezaměstnanosti pohybovala okolo třinácti až čtrnácti procent. Až do pololetí loňského roku byla situace špatná, ale pak se postupně začala zlepšovat. Také nabídka volných pracovních míst se trochu zvyšuje. Určitě je situace na trhu práce lepší, než před dvěma roky,“ informoval Šimůnek.

Další pracovní příležitosti se podle něj rýsují, například tachovská firma Rotarex dokončuje novou výrobní halu, kam by měla začít přijímat nové pracovní síly. Některé letáky s nabídkou práce v této firmě už se také objevují po Tachově.

Úřad práce v Tachově navíc nemá žádné čerstvé informace, že by se v některém z podniků mělo hromadně propouštět. Přesto je na Tachovsku stále nejvyšší nezaměstnanost v Plzeňském kraji.