Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Učitelé a sociální pracovníci získali ocenění od hejtmana

Tachovsko - Ocenění za práci se v uplynulých dnech dostalo pracovníkům sociálních služeb a učitelům škol působících na Tachovsku.

30.3.2017
SDÍLEJ:

Ocenění sociálních pracovníků a učitelů Josefem BernardemFoto: Deník / Hohlová Jaroslava

Za jejich dlouholetou práci a přínos společnosti je vyznamenal Plzeňský hejtman Josef Bernard.

Na Tachovsku získala za úspěšnou pedagogickou práci symbolicky v Den učitelů vyznamenání Jaroslava Kováčiková ze Základní umělecké školy Tachov, která vede hudební obor kytara už pětačtyřicet let. Za tu dobu přivedla mladé kytaristy k mnoha úspěchům. Někteří z nich si díky jejímu vedení zvolili svoji budoucí cestu právě na základě její hudební výuky a dnes jsou z nich úspěšní studenti konzervatoří.

O několik dnů dříve ocenil hejtman Plzeňského kraje další záslužnou činnost a to pracovníky v sociálních službách. Za náš okres si ocenění odnesly: vedoucí výchovného oddělení Blanka Šmichová, která už osm let působí v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Milířích. „Moc mě to ocenění těší. Nevnímám to jako ocenění jednotlivce, ale celého týmu. Bez vzájemné spolupráce bychom neměli výsledky, kterých dosahujeme,“ řekla Tachovskému deníku Blanka Šmichová a dodala, že z neformálního setkání s Josefem Bernardem cítila zájem a snahu pomoci a otevřít debatu i v dalších otázkách sociální péče. „Jednou z nich je i platové ohodnocení. Pan hejtman přislíbil, že se bude hledat cesty jak docílit vyššího mzdové ohodnocení a tím získat i více schopných lidí do sociálních služeb.“

Další z oceněnou je Jitka Němcová, která pracuje v Domově pro seniory Panenská jako sociální pracovnice. Ocenění získala především za svůj pozitivní, vstřícný a empatický přístup ke klientům domova. Ocenění získala i její kolegyně referentka majetkové správy Michaela Dvořáková z Domova pro seniory Panorama, která se aktivně zapojuje do řešení provozních a technických problémů domova.

V domově pro seniory v Kurojedech už jednadvacet let pracuje Alena Tvrzická v současné době na pozici vedoucí přímé peče a ocenění si zasloužila především za svědomitou a poctivou práci pro klienty domova ale také za nápady a návrhy se kterými pravidelně přichází a posléze je se svými kolegy realizuje.

Pracovníkům v sociálních službách organizací zřizovaných Plzeňským krajem se dostalo ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a drobný dar. Celkem si jej převzalo čtyřiadvacet pracovníků z oblasti sociálních služeb a dva ředitelé zařízení. „Oblast sociálních služeb je velmi nedoceněná, avšak potřebná. Lidé, kteří tuto práci vykonávají, si zaslouží obrovský dík za psychicky a často i fyzicky náročnou práci. Alespoň touto cestou bychom těmto lidem rádi poděkovali,“ uvedl hejtman Josef Bernard.

Autor: Jaroslava Hohlová

30.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení