Stalo se tak v rámci projektu Creating green Europeans, v překladu vytváření ekologicky smýšlejících Evropanů. Do Stříbra přijelo celkem jedenadvacet pedagogů ze šesti zemí, a to zástupci Německa, Španělska, Holandska, Finska, Švédska a Polska. „Naši hosté se zúčastnili i projektu zaměřeného na ekologii Globe games, který pořádá naše škola pro ostatní školy v regionu,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Jana Brožová. „Víkend patřil návštěvám okolí, v sobotu jsme s hosty jeli do Plzně, kde navštívili pivovarské muzeum a plzeňské podzemí, neděli pak strávili v Karlových Varech,“ řekla.

V pondělí večer nastalo loučení. „Závěrečný večer se konal ve školní jídelně, kde žáci naší školy připravili hostům malý hudební program pod vedením učitelek Blanky Červené a Kláry Kastlové,“ řekla Brožová.

Setkání ve Stříbře pedagogové ocenili kladně. „Nemám slov. Jsem zde už podruhé, naše školy spolupracují celé čtyři roky na společném projektu. Chtěl bych řííct, že to není jen o spolupráci. Našli jsme zde nové přátele, kteří nás vřele uvítali. Nejsme tedy jen kolegové, ale mnohem více, a to je nejdůležitější,“ pospal své dojmy ze Stříbra Jaime Hermandez z Lorcy ze Španělska.