Na nedostatečné označení ulic upozorňovali jak občané, tak například i pošta, nebo záchranná služba. Krom zmiňovaných příkladů nevyhovující situaci vypozorovali i samotní zástupci města. „Jak občané, tak různé instituce nám říkali, že v Tachově je složité se orientovat. Museli jsme jim dát za pravdu," řekla Deníku vedoucí majetkoprávního odboru v Tachově Drahomíra Červinková.

Z tohoto důvodu se v dnešních dnech po celém Tachově instaluje kolem čtyř set nových cedulí, které by měly celou situaci vyřešit. Ve výběrovém řízení byly nejúspěšnější Západočeské komunální služby, které nyní nové tabule rozvěšují. Tato akce by měla být hotova do konce října.

Město s vylepšováním označení ovšem ještě nekončí. „Momentálně dokončujeme první fázi v podobě nových cedulí. Příští rok bychom se chtěli vrhnout na cedule, které je jsou nečitelné, nebo jinak poničené," dodala k plánům do budoucna Červinková.

I přes jasnou funkčnost a výhody nových označení, která přijdou vhod jak turistům, tak místním, se město setkalo se zlými jazyky.

„Již nám pár občanů volalo a stěžovali si, že na svých plotech žádné označení nechtějí. Jsou ale místa, kde instalace jinak vyřešit nejde. Jestliže ale majitel pozemku tabuli sundá, můžeme na něj podat trestní oznámení," vysvětlila Červinková.

K příležitosti nových označení ulic vydalo město i nová pravidla pro označování ulic, veřejných prostranství a číslování budov ve městě. Zde se mohou obyvatelé Tachova dočíst, jak by například měla správně vypadat tabulka pro označování, nebo způsob přidělování o označování budov čísly. Tento dokument také poukazuje na fakt, že označení ulic platí město samotné, ale ceduli s číslem popisným již financuje vlastník objektu. Kompletní seznam pravidel je k vidění na stránkách Městského úřadu Tachov.