Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dočkají se lidé v ulici Petra Jilemnického chodníku?

TACHOV - Manželé Krasanovští se necítí být spoluzodpovědni za stávající stav

24.7.2007
SDÍLEJ:

Tento pohled se naskýtá na horní část ulice Petra Jilemnického v Tachově. Město chtělo na travnatém pásu vybudovat chodník, záměr se však zatím nezdařil. Pěší tak dále chodí po vozovce.Foto: DENÍK/Václav Šimek

O chybějících chodnících v horní části ulice Petra Jilemnického v Tachově jsme už psali. Nedávno dokonce řozhořčení obyvatelé této ulice sepsali petici, v níž požadují nápravu. Domnívají se totiž, že argumentace některých funkcionářů města, že stavbu blokují dosud nevyřešené vlastnické vztahy, nebo odvolání se majitele sousedních pozemků, je pouhá výmluva. „Nejsem proti výstavbě chodníku,“ říká František Krasanovský, který se proti jeho stavbě odvolal.

„V projektu nebyly dodrženy naše námitky. V projektu byl sklon chodníku směrován na naše pozemky, kde máme uskladněn stavební materiál. Proto jsme se obávali, že hlavně v zimním období, by mohla voda stéci na tuto plochu, zde zmrznout a tím poškodit uskladněný materiál,“ pokračoval Krasanovský. „Z tohoto důvodu jsem požadoval obrátit sklon chodníku do silnice, nebo zvýšit stávající podezdívku na hranici mého pozemku,“ dodal. Odbor územního plánování a regionálního rozvoje Městského úřadu v Tachově vydal již před třemi lety na chodník stavební povolení, které bylo v odvolacím řízení tozhodnutím Krajského úřadu Plzeňského kraje zrušeno a vráceno k novému projednání a rozhodnutí.

Další budoucnost chodníku v horní části ulice Petra Jilemnického je tedy nejistá. Městský úřad uvažuje o alespoň jakémsi polovičním řešení. „Zatím připravujeme do návrhu rozpočtu na příští rok možnost, že jednostranný chodník bychom začali stavět nad pozemky manželů Krasanovských,“ uvedl starosta Ladislav Macák. Ti se necítí být vinni a spoluzodpovědni za stávající stav. „My jsme jen využili práva účastníka řízení,“ dodali majitel pozemku, manželé Krasanovští.

24.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení