Stejně jako z Výrovského rybníku, který se lovil před několika týdny, převezli většinu ryb do svého revíru pro lov prutem. Revírem stříbrských rybářů je přehrada Hracholusky, řeka Mže a Úhlavka.

„Ze Sytna očekáváme kolem 250 metráků kapra. Naprostá většina skončí v našem revíru, ale něco prodáváme přímo na místě,“ sdělil Deníku předseda stříbrské organizace České rybářského svazu František Hodonický.

Na hrázi Sytenského rybníku se v sobotu sešly desítky diváků, řada z nich si čerstvé ryby odnesla domů. „Do revíru převážíme ryby do 1,1 kilogramu, větší ryby nabízíme k prodeji na hrázi,“ uvedl předseda s tím, že kilogram kapra stojí letos 75 korun, tedy o pět korun více, než před rokem.

Úlovek z obou rybníků rybáře příjemně překvapil. Například Výrov vydal 159 metráků kapra a jeden metrák štiky. Tedy více, než předpokládali. „Vzhledem k tomu, jaké bylo letos počasí, tedy horko a sucho, takže jsme museli ryby méně krmit, byly výsledky výlovu příjemným překvapením. Celkový objem vylovených ryb je vyšší, než loni,“ okomentoval předseda.

Ten rovněž poukázal na to, jak se ryby z rybníků v novém prostředí přehrady rychle zabydlely. „Zjistili jsme, že za pár dní z místa, kde jsme je do vody vypustili, se přemístily až do vzdálenosti tří kilometrů,“ poznamenal Hodonický.

Poškozená bytovka měsíc po vichřici.
Následky vichřice jsou stále patrné