Šanci přiučit se něco z rybářské teorie a techniky využilo osmnáct dětí. „Snažili jsme se předat mladým svoje zkušenosti a dovednosti,“ řekl Josef Biroščák. „Kluci se naučili, jakým způsobem se loví jednotlivé druhy ryb a jak využít různé nástroje a techniky,“ objasnil účel soustředění. Že nebyla snaha lektora marná, potvrdila omladina parádními úlovky. Pod dohledem svých vedoucích tahali na udicích kapry, perlíny, cejny, omylem se prý na žížalu nechala nalákat i štika. Husarský kousek se povedl Janu Biroščákovi, který dvě minuty před půlnocí ze soboty na neděli vytáhl úhoře. Zážitkem bylo i samotné nocování pod stanem u rybníka, k pohodě přispělo jednoznačně i teplé počasí ve dne i v noci.

V rámci 10. ročníku srazu Dvoutakti na kolejích dorazili majitelé se svými dvoutaktními vozidly na stříbrské náměstí.
Trabant, wartburg, barkas. Stříbrské náměstí obsadili Dvoutakti na kolejích

„Věřím, že z tohoto setkání budou mít děti nezapomenutelné vzpomínky, zážitků máme nespočet. Pěkné úlovky jsou jim jistě motivací pro další rybářskou činnost,“ řekl druhý z lektorů Otakar Kubr, jednatel Českého rybářského svazu MO-Planá. „Během celého víkendu bylo díky štědrým sponzorům zajištěno občerstvení a stravování pro všechny účastníky. Děti tak měly dostatek energie a síly pro svá rybářská dobrodružství. Všem sponzorům moc děkujeme, jejich podpory si vážíme,“ uvedl dále Kubr.

„Rádi bychom do budoucna zorganizovali více podobných soustředění. Rybářství je krásné a bylo by moc pěkné, kdyby se tato tradice předávala z generace na generaci. Navíc je důležité, aby se v mladých zachovala láska k přírodě a ochraně vodních ekosystémů,“ shodují se Kubr a Biroščák.

Tak tedy „Petrův zdar“ loučili se rybáři v neděli, ale po příjemně prožitém víkendu domů za běžnými povinnostmi nikdo moc nespěchal.