Poznali jste, že má váš potomek sklony k uměleckým činnostem a chcete, aby se v něm talent dále rozvíjel? Máte jedinečnou možnost, základní umělecké školy působící v tachovském regionu vašim ratolestem nabízejí řadu oborů.

„U nás se děti mohou umělecky rozvíjet v hudebním a výtvarném oboru,“ informuje ředitel Základní umělecké školy Stříbro František Kratochvíl.
S potěšením konstatuje, že zájem drobotiny o činnost v ´zušce´ stoupá. „Hudební obor oproti loňskému roku navštěvuje 130 dětí. Tam je tedy nárust o deset členů. Výtvarný obor dostal dvanáct nových dětí. V současné době jich tak má čtyřiasedmdesát,“ uvedl Kratochvíl. Stříbro má uměleckou pobočku v Kladrubech, do které dochází třiadvacet žáků. „Tam máme plno,“ potěšilo ředitele.

Bezdružická základní umělecká škola eviduje v hudebním oboru šestnáct dětí v přípravce, osmašedesát pak v řádném studiu. „Nabízíme výuku převážně na dechových nástrojích. Stranou ale nestojí ani klavír či akordeon,“ informuje vedoucí učitel bezdružické ´zušky´, která je spojená se školou základní a mateřskou, Jiří Palát.

Podle jeho názoru je zájem dostačující. „Na město, jakým jsou Bezdružice, určitě. Na druhou stranu bychom se ale ještě většímu zájmu dětí nebránili. Kapacity na to máme,“ dodal Jiří Palát.

Personál stříbrské základní umělecké školy uvažuje, že svoji činnost rozšíří o taneční obor. „Je už po něm mírná poptávka. Pokud bude dostatečná, budeme o tom vážně přemýšlet,“ podotkl František Kratochvíl.

Nejvíce uměleckých oborů dětem nabízí okresní město. „Hudební, taneční, výtvarný a literárně dramatický,“ vypočítala Jana Jančová ze ZUŠ Tachov.
Zájem drobotiny je v řadě případů pouze zdánlivý. Děti do uměleckých oborů docházejí jenom proto, že si to přejí jejich rodiče. „Takový zájem ale nemá dlouhého trvání a děti se s námi rychle loučí,“ řekl František Kratochvíl.