„Naše škola vyučuje obor hudební, literárně dramatický a výtvarný.“ uvedl ředitel umělecké školy ve Stříbře František Kratochvíl. Zájemci se mohou v této škole zapsat už ve čtvrtek 1. září. „V ten den se zápisy konají od devíti do třinácti hodin,“ pokračoval ředitel školy. Budoucí žáci se také mohou zapsat ve dnech 2. až 9. září vždy od 12 do 16 hodin.

Stříbrská umělecká škola má pobočku v Kladrubech. Novinkou je zde vyučování na žesťové dechové nástroje a to trubku, pozoun, baskřídlovku a tubu. Také zde se konají zápisy nových žáčků a to v totožných termínech a časech jako ve Stříbře.

Zápis nových žáků do Základní umělecké školy Tachov se uskuteční od úterý 30. srpna do pátku 2. září. „Zápis pro všechny obory bude od čtrnácti do sedmnácti hodin v budově školy,“ uvedl zástupce ředitele Josef Kadlec.

V pobočce školy, která sídlí také v Boru, se noví zájemci mohou přihlásit v prvním týdnu měsíce září. Zápisy se budou konat od 12 do 16 hodin v budově školy. Zde je možno navštěvovat hudební a výtvarný obor.

Tachovská umělecká škola má pobočku i v Přimdě. Také zde se škola chystá a ráda přivítá nové žáčky. Ti se v Přimdě mohou přihlásit tak jako v Boru, v prvním záříjovém týdnu vždy od 12 do 15 hodin. Umělecká škola v Přimdě nabízí výuku na zobcovou flétnu, trubku, keyboard, tenor a baryton.

„Pokud někomu nevyhovuje vypsaný termín, může si domluvit jiný,“ dodal Kadlec. V tom případě mohou zájemci kontaktovat vedení školy na telefonních číslech 74 722 231 nebo 374 722 098.