Vernisáž výstavy nazvané Umění nezná hranic přilákala do muzea desítky návštěvníků. Mezi nimi byla i Dana Váchová. „Je tu úžasná atmosféra, po dlouhé době krásná kulturní událost. Pro mě je to opravdové pohlazení po duši, děkuji,“ uvedla Váchová.

Zahájení výstavy se zúčastnil stříbrský autor. „Já to beru jako takový pohled, co vzešlo z našich ateliérů. Vystavuji pravidelně, dnes tu mám patnáct obrazů a jsem rád, že se zde může výstava uskutečnit, moc děkuji za tuto příležitost,“ usmíval se Rybecký. Vasilij Vystropov dodal: „Moc děkuji i za bratra Andreje, který zde má tři desítky obrazů. Doufám, že momentální situace ve světě se zlepší, abychom mohli vystavovat i na jiných místech a v cizích zemích.“

Ilustrační foto
Kultura má opět co nabídnout

Výstava zůstane v muzeu celé léto. „Máme ji naplánovanou až do 9. září, takže lidé mají dost času přijet a podívat se. Navíc začíná hudební festival Kladrubské léto, kdy sem proudí stovky posluchačů, tak se mohou zastavit i zde,“ láká do muzea ředitel Jiří Šmahel.

Protože Jan Rybecký pochází ze Stříbra, nemohl chybět ani starosta Stříbra Martin Záhoř. „Pana Rybeckého znám osobně a jeho tvorba se mi opravdu líbí. Moc si jeho umění vážím, a proto, jakmile mohu, tak jeho výstavy navštěvuji. Musím také říci, že i druhý autor Andrej Vystropov má jedinečné obrazy,“ uvedl Záhoř.

Martina Sihelská