Za každý rozbor musel poškozený zaplatit, ať chce nebo ne, tento projev vandala ho stál už několik tisíc korun. „Za sepsání protokolu, za rozvory a další šetření – za tohle všechno musím zaplatit. Škoda na pěstované zelenině je taky několikatisícová. Kdo mi to zaplatí?" rozčiluje se poškozený Štefan Berčík.

S redakcí Tachovského deníku jsme na poli byli poprvé před týdnem, během několika dnů je vidět, že poškození na zelenině pokračuje. Nejdříve na listech, dále postupovalo na stonky, plody až ke kořenům. „Z toho, co je v poli zasázeno, mi bylo doporučeno, abych nekonzumoval nic," poznamenal.

Ještě, než Berčíkovi přišli na to, že se zelenině mstí neznámý vandal, ochutnávala z pole ředkvičky a kedlubny malá vnučka. Ta se hned osypala. Veškeré události naznačovaly tomu, že se zkrátka něco s úrodou děje.

„S polem teď nebudu dělat nic. Příští rok už na něm hospodařit nebudu. Mě je jasné, že se nelíbí mému sousedovi, že na poli hospodařím. Navíc, když jsem nebyl doma, kolem dokola to posekal. Já tedy nemůžu dát trávu dobytku a musel jsem jít posekat trávu do vsi. Na dětské hřiště. Této vysoké trávy si vůbec nikdo nevšímá a nikoho to netrápí," dodal.