„Zveme tímto traktoristy místní i zdaleka, aby k nám přijeli a ukázali nám svoje stroje. Stejně tak se těšíme na diváky, kteří, doufáme, nebudou litovat, že k nám do Úšavy dorazili,“ láká na akci jedna z organizátorek Marie Herinková. „Registrace začne v 10 hodin, v 11 hodin proběhne krátké slavnostní zahájení a pak nás čeká spousta zábavy nejen při spanilé jízdě traktorů, ale v rámci celého doprovodného programu,“ slibují úšavští pořadatelé.

Jak své stroje majitelé ovládají, jak jim jde točení volantem, předvedou ve „spanilé jízdě“, která startuje ve 12 hodin. Díky bedlivému sledování diváky pak bude v 15 hodin vyhodnocen nejhezčí traktor, cenu si odnese i nejstarší traktor a ošizen nebude ani „největší šrot“, který na start dorazí. A svoji zručnost si budou moci prověřit také právě diváci, pro které je připraveno několik soutěží. „Kdo bude chtít, může si na vlastní kůži zkusit, že není žádná sranda valit pneumatiku, házet špalkem či udržet v ruce tuplák piva. A připraveno je více podobných netradičních disciplín,“ prozradila Herinková.

Skvělým fotografem, který si sám vyrábí rekvizity a část kostýmů, se stal Pavel Motyčka až ve svých 45ti letech.  Na snímku v akci.
Od automechanika k fotografiím a filmu, dnes Pavel Motyčka provozuje penzion