Karel Med se narodil 13. listopadu roku 1924 a svůj život začínal ve Slavníči v okrese Humpolec. Vojna jej zavála právě do Stříbra, odkud se jednou při vycházce vypravil na taneční zábavu do Vrbic, a to se mu stalo osudným. Tam totiž byla jeho nynější manželka Marie, kterou si vzal o rok později, tedy rok po válce. „Poznali jsme se na konci války v roce 1948, na zábavě hrála hudba z gramofonu. Hned se mi zalíbil, měl jednu velkou výhodu oproti ostatním, výborně tančil, a to i doleva,“ smála se Marie Medová. „Je to hodný muž, věnuje se zahrádce, je u hasičů, občas si zajde s kamarády do hospůdky a rád zpívá,“ dodala manželka oslavence, se kterým vychovala dva syny.

Oslavenec sám žádný recept na dlouhověkost nemá. „Jím všechno, nejraději mám kachnu se zelím a mám rád i sladké, každý den si dávám kousek čokolády. A piju, na co mám chuť,“ netají se s dobrým apetitem Karel Med starší.
Po svatbě žili manželé několik let ve Stodu. Manželčini rodiče ale potřebovali pomoc, a tak Medovi koupili dům v Kladrubech a vzali si rodiče k sobě. Za posledním zaměstnáním před důchodem dojížděl pan Med až do Tachova, kde ještě dva roky přesluhoval. Tím však jeho pracovitost neskončila, jak nám řekl jeden z gratulantů - Emil Janča.

„Pracoval až skoro do osmdesáti let u nás v Kladrubech u Technických služeb. Byl to spolehlivý pracant, až jsme ho napomínali, aby trochu zvolnil, jo, takoví pracanti se těžko hledají,“ řekl nám Janča a hned se k němu přidali i gratulanti František Ammerlig a František Semorád.
„Je to jeden z našich nejlepších hasičů, hodně nám pomohl a dělal řadu let hospodáře. Je to dobrý kamarád a nikdy netrhl partu,“ shodli se hasiči, kteří přinesli oslavenci samé lahůdky. „Všechno to uteklo jako voda, moc rychle,“ řekl závěrem Karel Med.


Oslavili šedesát let společného života

Manželé Marie a Karel Medovi z Kladrub oslavili 60 let od své svatby. Poznali se na tancovačce roku 1948 ve Vrbici, kdy jim na sále vyhrával gramofon. Mladý voják od Humpolce hned padl paní Marii do oka, jako jediný totiž uměl tančit i doleva. A tak se rok po válce vzali a dodnes se mají rádi.