Vše se stalo na jedné z tachovských ubytoven. Několik jejích obyvatel téměř celý den popíjelo, mezi nimi i útočník. Ten se už v průběhu večera dostal do konfliktu s jedním z obyvatel zařízení a způsobil si poranění ruky. Když se vrátil ošetřený, vnikl na pokoj, kde byli ostatní, mezi nimi také jeho přítelkyně.

Babusca se začal hádat se svým krajenm a vše vyvrcholilo tím, že ze stolu vzal kuchyňský nůž a bodl. „Způsobil mu život ohrožující poranění a masivní krevní ztrátu,“ odůvodnila mimo jiné v usnesení soudkyně Michaela Řezníčková.

Zatímco poraněný bojoval v nemocnici o život a byl více než půl roku v pracovní neschopnosti, Babusca skončil ve vazbě. „Moc mě mrzí, k čemu došlo. Měl jsem hodně času o tom přemýšlet a mrzí mě, že jsem se nedokázal pod vlivem alkoholu ovládnout,“ řekl ve středu před soudem ve své závěrečné řeči.

Kromě pětiletého trestu ve věznici s ostrahou ještě musí zaplatit odškodné, a to 196 tisíc korun poškozenému a 338 tisíc korun zdravotní pojišťovně.

Obžaloba ještě požadovala vyhoštění. To by ale podle soudu zkomplikovalo náhradu škody. Obě strany si vzaly lhůtu na případné odvolání proti rozsudku.