Šek na 394 tisíc korun si převzala provozovatelka útulku Gabriela Jägerová přímo od Marešových v přímém přenosu streamovaného koncertu Leoše Mareše nazvaného Staré pecky. „Byl to pro mě šok, velmi příjemný šok, když jsem se dozvěděla, že si půjdu převzít šek do tohoto pořadu,“ popsala Deníku Jägerová.

Jak dále vysvětlila, známý moderátor pravidelně chodí s rodinou 26. prosince navštívit nějaký psí útulek, kde předává charitativní výpomoc. „Tentokrát ale kvůli nouzovému stavu nebylo možné tuto návštěvu uskutečnit. Jak mi řekl, chtěl ale zachovat tradici a zaujalo ho, jak se o Šmudlinu staráme a jaké máme záměry,“ uvedla dále provozovatelka.

Částka, kterou tachovský útulek od Marešových obdržel, je ekvivalentem sledovanosti instagramu Moniky Marešové. „Za každého sledujícího jedna koruna. Celkem více než 394 tisíc,“ upřesnila Jägerová.

Líza Honomichlová se věnuje mnoha činnostem, ale nejvíce propadla výrobě tzv. hmyzích hotelů.
Líza Honomichlová: Dnešní zahrady jsou jiné, hmyz ztrácí přirozené bydlení

Nečekaný finanční dar výrazně pomůže útulku v plánovaném rozšíření. To již schválilo město, ale peníze na stavbu útulek shání pomocí kampaně na portálu HitHit. „Cílovou částku jsme si stanovili na jeden a půl milionu. Díky neuvěřitelné podpoře, za kterou všem děkuji, že jsme tuto částku překročili a stále ještě nám zbývá přes dvacet dní do konce kampaně. Prozatím máme prostředky na základovou desku, hrubou stavbu a rozvody inženýrských sítí,“ uvedla s nadšením provozovatelka Šmudliny.

Po rozšíření bude v útulku mimo jiné více zateplených kotců, zařízení se bude moci starat i o kočky a v plánu je také výběh a zázemí pro slepice z klecových chovů.