Ta se v noci mezi středou a čtvrtkem dotkla mnoha motoristů, kteří se domů, z pražského Edenu, vraceli po dálnici D5. Nájezdy na všechny čerpací stanice v úseku Praha – Plzeň byly zataraseny policejními vozy.

Naši čtenáři se domnívají, že šlo o opatření proti případným rozdivočelým fanouškům Viktorky. "Všechny benzinky byly uzavřené, otevřená nebyla jediná a skutečně, policisté byli rozestoupení v každém vjezdu,“ popsal situaci plánský motorista, jehož jméno redakce zná, ale on si jej nepřeje zveřejnit. „Měli tam antony,“ dodal.

Šofér, který měl v autě několik dalších cestujících měl s uzavírkami velké starosti. Po cestě mu totiž docházel benzín. Naštěstí dojel až k pumpě za Valíkem. Teprve tam si oddechnul a natankoval. „Navíc hustě pršelo a policisté nebyli ve vjezdech moc vidět a návrat zpět na dálnici, kde jely stovky dalších aut, byl dosti problematický,“ dodal muž.

Je zřejmé, že kvůli policejním opatřením ucházely pumpařům zisky. Na otázku, zda kšefty skutečně odcházely nám ale nechtěla oslovená pumpařka ze svojkovické stanice odpovědět. „Zeptejte se na policii, co tady dělali, já vám k tomu nic nepovím,“ odbyla nás žena rázně.

„Například čerpací stanice u Rudné byla uzavřena na zádost majitele. Učinil tak, jelikož fanoušci dělali výtržnosti už když jeli do Prahy,“ uvedl Pavel Truxa, tiskový mluvčí středočeských policistů.

Toho doplnila jeho plzeňská kolegyně Hana Jehlíková. „V Plzeňském kraji šlo o jednu čerpací stanici,“ sdělila mluvčí. „V souvislosti s opatřením ale nebylo zahrnuto uzavření zmíněné stanice. Hlídky policie byly na místě, aby předcházely případným protiprávním jednáním,“ uzavřela diskuzi Hana Jehlíková.