„V okolí aleje U Minerálky jsme objevili takové tři menší černé skládky. Na jedné byly plechovky a ohořelé plasty, na druhé nábojnice, ty odevzdáme na policii. Na jednom místě byl vyvrácený a pohozený kolotoč z dětského hřiště,“ sdělila Deníku za organizátory Monika Králíková. V Tachově se odpady zaplnilo osm velkých jutových pytlů a zhruba patnáct velkých plastových pytlů.

Na Tachovsku se akce Ukliďme svět uskutečnila vůbec poprvé. „Navázali jsme na kolegy z Nepomuku, kteří s tím mají již zkušenosti, a pokusili jsme se uklidit tady na Tachovsku. Vyzvali jsme pomocí letáků také veřejnost,“ doplnila Králíková.

Zatímco v Tachově byla účast veřejnosti minimální, v Boru byl větší zájem. Organizátorům z řad Strany zelených pomáhalo dalších pět lidí. V Boru nalezli dokonce použité injekční stříkačky. „O nich už jsme věděli, když jsme si park procházeli dříve. Proto jsme na ně měli speciální nádoby a vše odevzdáme v Kotci. Jinak v Boru předpokládáme, že najdeme o něco více odpadu, než v aleji v Tachově,“ sdělil Deníku při nedělní úklidové akci za organizátory Jan Gažák.

Sesbíraný odpad shromáždili účastníci akce na jednom místě a na začátku týdne jej odvezou pracovníci technických služeb.