„Zkusili jsme to jen tak, aby nebyla nuda. Nápad vzešel od personálu a vypadá to, že se ujal. Co se týče raného termínu, chtěli jsme být první a také, pak by mohlo být podobných akcí více. Co se nás týče, halloween párty splnila svůj účel,“ je spokojená Veronika Jílková. Pobavit se přijela i záchlumská děvčata. „Přijela jsem za kamarádkou, oceňuji dobrý nápad. Škoda, že je tu méně lidí, ale i tak se mi tu líbí,“ dobře se bavila Klára Štempecová ze Záchlumí.

Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglických mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví.
Původní název byl Hallowe'en zkratka z anglického All-hallow-even (Doslova: Předvečer/Vigilie Všech svatých / první nešpory), Halloween vychází z původně pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanský nový rok (konec pohanského léta). Uživá se také název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.