Ať se jednalo o finanční sbírku na podporu nemocné dcery jednoho z místních štamgastů, nebo o společnou vášeň k šipkám, která dala vzniknout dvěma šipkařským týmům, které hrají oficiální soutěž, parta štamgastů vždycky stála při sobě.

Nyní se ale aktivity v této hospodě přehouply na zcela jinou úroveň – poprvé se zde konal svatební obřad. A byl to první svatební obřad v baru v historii Tachova. A obřad se vším všudy. „Nechtěli jsme něco úplně tak tradičního. A tato hospoda je naše opravdu oblíbené místo. Jsme moc rádi, že nám majitel i oddávající vyšli vstříc. Nakonec se vše povedlo na jedničku,“ dodávají k netradiční svatbě nyní již manželé Košťálovi.
Premiéra to ale nebyla pouze pro bar. Oddávání v podobných prostorách si zcela poprvé vyzkoušel také tachovský starosta Jiří Struček. „Můžu s klidným srdcem říci, že svatba se v podobném podniku uskutečnila v historii zcela poprvé. Ani já, ani paní z matriky si nepamatujeme, že bychom oddávali v baru. Řekl bych ale, že se celý obřad udál tak, aby se líbil novomanželům a zároveň splňoval všechny potřebné záležitosti. Nevidím v tom tudíž jediný problém,“ řekl Deníku.

Co se ale netradičních svateb jako takových týče, rozhodně se již nejedná o něco zcela neproveditelného. „Již jsme zažili svatbu například na louce, na hřišti, v restauraci a podobně. Přeci jen tento druh svateb je již rozšířenější a stále oblíbenější. Dříve se podobné obřady moc často nekonaly, spíše nikoho nenapadlo, že se dá vzít i na netradičních místech. Nyní je ale situace již jiná,“ dodal starosta.