Ale nejen přimdští školáci dostávají mokré vysvědčení z přimdského bazénu, plaveckým výcvikem prochází i žáci škol z Bělé nad Radbuzou, či Rozvadova. Letos absolvovalo v sedmi kurzech celkem 131 školáků, pod vedením plavčíků Josefa Valíčka, Luboše Dolečka a učitele Karla Hally.

"Rád konstatuji, že oba plavčíci jsou odborně i plavecky zdatní a mají velmi pěkný vztah k dětem. Rovněž ze strany dvou recepčních jsme nacházeli velkou ochotu a vstřícnost. Výborná byla i spolupráce s vyučujícími, kteří žáky na plavání doprovázeli," uvedl Karel Halla.

Vlastní výuka, jak dále uvedl, je prokládána různými hrami a soutěžemi. "V posledních minutách výukové jednotky pouštíme dětem vířivku a tobogan. Začínáme seznámením žáků s plaváním prsa, po zvládnutí je seznámíme i se způsoby kraul a znak. Kromě toho se žáci naučí potápět, plavat pod vodou, lovit předměty ze dna, poznají i nezávodní plavecké styly," doplnil. Děti si vyzkouší i pomoc tonoucímu.

Závěrečná hodina je podle Hally věnována plaveckým závodům, různým vodním hrátkám, předávání diplomů a celkovému hodnocení kurzu. "Cílem plaveckého kurzu není vychovat z dětí závodníky, ale odstranit strach z vody a jakýmkoliv způsobem uplavat alespoň 25 metrů. A to se v Přimdě daří," uvedl závěrem Halla a dodal, že vedení bazénu zajišťuje trénink dvou plaveckých kroužků místní školy a kondiční plavání dospělých, na které pravidelně dojíždějí plavci z Boru, Skviřína, Konstantinových Lázní a Bezdružic.

Ilustrační foto.
Tip Deníku: Výtvarníci chystají další výstavu