„Jako lídr kandidátky budu rovněž kandidátem na starostu, chtěli bychom i post místostarosty,“ řekl Deníku dosavadní místostarosta Lumír Kadlec. „Jak budou posty rozděleny ale definitivně rozhodne ustavující jednání zastupitelstva,“ dodal.
Kandidátem na nového místostarostu Bezdružic by se podle Kadlece měl stát Josef Voříšek, který do voleb vstupoval rovněž za vítězné sdružení nezávislých.

Po téměř dvaceti letech tak s největší pravděpodobností ve funkci skončí dosavadní starosta Jan Soulek. Sdružení nezávislých TJ Jiskra Bezdružice, za které kandidoval, obsadí v novém zastupitelstvu pět mandátů. Zbylé dva patří KDU-ČSL.

„Výsledek těchto voleb je pro mě velkým zklamáním,“ vyjádřil se Deníku starosta. „Jsem zklamaný hlavně z toho, že jsem přesvědčený, že za poslední čtyři roky se tady udělalo obrovské množství práce.“

Soulek byl starostou od roku 1999. Jak sám řekl, konec ve funkci by pro něj znamenal zároveň konec jedné životní etapy. „Zasvětil jsem tomu velký kus svého života. Snažil jsem se to dělat naplno. Ale jak se říká, život je změna,“ dodal s tím, že původní profesí je učitel a zřejmě se vrátí k pedagogické práci.

Ustavující schůze nově zvoleného zastupitelstva se v Bezdružicích uskuteční v pátek 2. listopadu. Kromě obsazení postů starosty a místostarosty se bude volit také rada města a předsedové hlavních výborů, finančního a kontrolního. „Zatím zvažujeme, zda bychom místo v radě města nabídli také členům z ostatních subjektů zvolených do zastupitelstva, ale každopádně bychom chtěli většinu i v radě,“ řekl Deníku kandidát na nového starostu Lumír Kadlec s tím, že konečné rozhodnutí bude na hlasování nových zastupitelů.

(jk, mg)