Směrová informační tabule na náměstí směrem k místu chybí, cedulky jsou až přímo na budově Trafiky U Kina, kde se toalety nachází a na sousední budově kina. Deník vyrazil zjistit, co zde na turisty čeká.

Pokud stíháte a vchod naleznete, je třeba mít připravenu minci, díky níž vám automat otevře dveře. Cena za použití toalety je 10 korun. Máte-li větší a nechcete ji investovat celou nebo papírovou, kterou automat nebere, stačí ještě chvíli vydržet a rychle zaběhnout zpět za roh do trafiky, kde jsou na rozměňování mincí zvyklí a rádi pomohou. Po vhození mince a otevření dveří vstoupíte do naprosto čistého prostoru, kde jsou na umyvadlech nainstalovány funkční senzorové směšovací baterie, zásobníky na papírové ručníky jsou plné stejně jako zásobníky s mýdlem. V době návštěvy Deníku byla jedna kabinka mimo provoz, ale označena, takže si žádná z žen nemohla nevšimnout. Druhá byla plně funkční. Reportérce Deníku neušlo, že na nainstalovaných radiátorech jsou dokonce osazeny termostatické hlavice, překvapivě je nikdo dosud nezcizil. Toalety jsou vybaveny stojícími kombi záchody, půlené tlačítko vypouštěcího ventilu funguje, je kompletní a tudíž skutečně lze při splachování šetřit vodou. Toaletní papír nechybí, pouze není umístěn na žádném držáku. „Držáky jsou v opravě,“ vysvětlila obsluha trafiky, která chod veřejných toalet zabezpečuje.

Obávat se nemusí ani invalidé, jejich místnost je společná s pánskými toaletami, vybavená je vším, co vozíčkář potřebuje od potřebných madel až po umyvadlo se speciálním „místošetřícím“ zdravotním odpadem, který umožní člověku na invalidním vozíku zajet až k němu a se umýt.