„Tato firma chce objekt stavět vedle zámku. Jde o komerční záležitost. Město by pak chtělo s pomocí dotací postavit podobné, avšak mnohem menší zařízení poblíž polikliniky,” řekl pro Deník starosta Petr Myslivec.

„Pozemek, na němž by firma postavila domov pro seniory, není možné využít pro jinou zástavbu. Investor si podal žádost do výběrového řízení a provedl prezentaci záměru. Budeme se touto záležitostí zabývat i na prosincovém jednání, kdy zastupitelé záměr schválí nebo neschválí,” řekl starost, s tím, že oceňuje několik skutečností. „Vzhledem k tomu, že stavba by měla stát v bezprostřední blízkosti zámku, investor od samého začátku spolupracuje se Státním památkovým úřadem. Bor a jeho okolí podobné zařízení potřebuje, jsme jedním z mála měst, které ho nemá. Investor nechá vybudovat v souvislosti se stavbou chodníky v parku, které samo město nemůže ufinancovat. Za lidmi, kteří budou tento komplex obývat, budou jezdit rodinné návštěvy, to naše město oživí. Obyvatelé domova budou využívat služby v Boru,” vyjmenoval Myslivec několik důvodů, proč kvituje výstavbu tohoto zařízení .

Jak by měla stavba vypadat prezentoval její architekt. Komplex bude složen ze čtyř propojených budou. V první se počítá se zázemím pro provozní personál a s umístěním imobilních a zvýšenou péči vyžadujících seniorů. V dalších třech by byly samostatné a vybavené garsoniéry. Přízemní by měly mít předzahrádku ohraničenou živým plotem, byty v patře terasu.

V komplexu by našlo bydlení řádově 120 seniorů. Měsíční poplatek za bydlení a služby by se podle investora měl pohybovat podle velikosti a vybavení bytu od sedmi do dvanácti tisíc korun. Přestože je tato částka z pohledu výše českých důchodů poměrně vysoká, o podobné bydlení je podle investora zájem.

Skromnější a finančně dostupnější zařízení a v podobě chráněných bytů pro soběstačné občany chce postavit i město poblíž polikliniky. Na jeho výstavbu se proto pokusí získat dotaci.