Organizátor Vladimír Bartoň byl s účastí spokojen. „Jde o čtvrtý ročník, chodí přibližně stejný počet dětí. Dnes ráno to vypadalo dost špatně, pršelo, ale přesto je to neodradilo. Naštěstí se to během dopoledne trochu probralo, déšť ustal, ale chladno je pořád,“ řekl Bartoň.

Na soutěžící děti se přijel podívat i starosta Petr Myslivec. „Cením si toho, že tu máme i takové lidi, kteří se dobrovolně věnují práci s mládeží. Takových je dnes málo,“ myslí si starosta.

Mezi rybáři bylo i pět dívek, nejmladším účastníkem byl dvouletý Aleš Holík. „Trochu mu samozřejmě pomáhám, protože chytil kapra šestačtyřicet centimetrů, ten by ho stáhl,“ smál se tatínek Tomáš Holík z Bělé. „Kapra nesníme, dáme se jej do zahradního rybníčku,“ dodal Holík starší.

Z Nového Dvora přijeli rybařit také Lenka Štěrbová a Petr Svoboda. „Moc neberou a je tu pěkná zima. Zkoušíme to na rohlík, ale nic,“ byli zklamaní mladí rybáři.

Vítězem se nakonec stal Václav Černý z Boru, druhým byl Marcel Vlček z Bonětic a třetí pak Lukáš Strnad z Mariánských Lázní.