„Tímto slavnostně zahájíme novou zámeckou sezónu,“ uvedla Deníku kastelánka borského zámku Galina Marianna Kortanová.

Soutěžící byli podle věku rozdělení do tří kategorií, 1.- 3., 4.- 6. a 7.- 9. třída základní školy. „Pořadí, ve kterém výtvarníci skončili, se všichni dozvědí až při slavnostním předávání cen. V kategoriích jsou oceněna vždy první tři místa, přičemž na druhém nebo třetím místě mohou být dva i více výtvarníků,“ dodala podrobnosti Kortanová. Úkolem osmého ročníku soutěže bylo vytvořit výtvarné dílo na téma české královny a návrh erbu.

V neděli se touto malou slavností otevřou pro návštěvníky brány borského zámku. Prohlídky budou probíhat od 13 do 15 hodin. „V rámci prohlídek návštěvníci uvidí krátké ukázky dobového šermu skupin Korbel a Balteus a taneční vystoupení skupiny Mericia. Diváci se tedy ocitnou o období gotiky, baroka, renesance, ale také orientu,“ informovala borská kastelánka.

Slavnostní odpoledne ukončí prohlídka v půl čtvrté odpoledne nazvaná Prohlídka s kastelánkou. Návštěvníci si budou moci prohlédnout zámecké komnaty, které jsou zatím nepřístupné,“ doplnila Kortanová.

Ocenění

I. kategorie:

Eliška Hálová a Mikuláš Eberl (DDM Stříbro), Václav Gabriel, Dominik Kotranyi a Martin Trykar (ZŠ Bor), Martin Capouch a Luděk Hrbáček (ZŠ Mánesova Stříbro), Marie Nováková a Ludmila Šístková (ZŠ Přimda)

II. kategorie:

Jindřich Podlena a Monika Trdlová (ZŠ Přimda), Gabriela Javorská, Eliška Dostálová, Pavlína Jansová a Jindřich Minařík (DDM Stříbro), Kateřina Havránková a Eliška Altmanová (ZUŠ Tachov)

III. kategorie:

Denisa Vaňousová, Adam Valenta a Pavlína Rybová (ZŠ Přimda), Natálie Chejnovská (ZUŠ Tachov), Daniel Hanzlíček (ZŠ Stříbro Mánesova)