VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Částkově plánují opravy komunikací

Částkov - Po Třemešném pokračuje projekt U vás na návštěvě v Částkově. O současném dění v obci jsme hovořili se starostkou obce Kateřinou Holetovou. V Částkově žije bezmála tři sta čtyřicet obyvatel, z toho je šedesátka bydlících v Pernolci a další šedesátka v Maršových Chodech.

11.5.2009
SDÍLEJ:

Kateřina HoletováFoto: DENÍK/Josef Holek

Jaké v obci fungují spolky?

Máme hasiče, Tělovýchovnou jednotu Hraničář, Český zahrádkářský svaz, Šmoulinky a Občanské sdružení Pernolec.

Jaké investiční akce se za vašeho starostování provedly?

Například oprava komunikací v Pernolci. Na to jsme dostali dotaci. Ale letos budeme vyměňovat okna na obchodě. Výměna bude spojena se zateplením fasády. Dále máme naplánovanou opravu kostela v Pernolci. Dostali jsem také dotaci na komunikace tady v Částkově, u bytovek a okálů.

Jaké je například kulturní vyžití obyvatel Částkovska?

V uplynulém období se pořádala spousta kulturních akcí. Například minulý rok jich bylo jedenáct. Tradičními jsou maškarní, zájezdy, Mezinárodní den žen, setkání se seniory, burza oblečení, den dětí …

Zmínila jste se o investičních akcích. Realizujete projekty také ve vašich vesnicích? Tedy v Pernolci a Maršových Chodech?

Můžeme jmenovat již zmíněnou silnici v Pernolci. Připravujeme projekt pro odbahnění rybníka v Maršových Chodech, vyměnili jsme okna v kulturáku v Maršových Chodech. Vyměnili jsme plynové kotle také v částkovském kulturním domu. Těžko se ale dělá bez projektů. Po minulém vedení nám třeba nic nezbylo, tedy žádné projekty. Nebylo takzvaně do čeho píchnout a my jsme museli veškeré nové záměry dělat jak se říká od píky. Než všechno dáte dohromady, dotační tituly vám skončí… Jsem ale spokojená s dotačním řízením z kraje. Dostanete tři papíry a ty vyplníte, ale když čerpáte program Leader, tak je třeba vyplnit papírů celý stoh. O ministerstvu financí nemluvě. A k tomu vás rok co rok kontroluje finanční úřad. Teď si uvědomuji, že jsem vám ještě neřekla, že letos budeme žádat o dotaci na zavedení Czechpoint, což je služby pro občany, kdy si budou moci přímo na úřadě vyžádat výpisy z několika rejstříků.

Na co jsou podle vašeho názoru místní občané nejvíce pyšní?

Těžká otázka. V Pernolci to bude jistě Občanské sdružení Pernolec. Tam toho místní dokázali hodně. V Maršových Chodech to bude kulturní dům. Myslím, že jsou rádi i za to, že tu máme prodejnu potravin.

A co je naopak tíží?

Jsou to komunikace. Ale pár občanů tíží, že v obci není školka. Jenomže děti nebyly, protože je obyvatelé vozili do Starého Sedliště, nebo Tachova.

Autor: Josef Holek

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení