Autorka je členkou stříbrského fotoklubu, se kterým se pravidelně vydává i na různé fotografické výpravy . "Nejraději fotím makro, ale hodně ráda mám sport, nejvíce motokros a cyklokros, kde prostě se pojí jak můj zájem o tyto dva sporty, tak záliba ve fotografování. Fotky tohoto druhu zde ale tentokrát nejsou. " říká dvaapadesátiletá Monika Šavlová.

V černošínském muzeu vystavuje už podruhé. ,,Jednu výstavu už jsem tu měla. Letos opět svými fotkami přispěji i na společnou pouťovou výstavu amatérských tvůrců v Kladrubech, ta bývá v prostorách Sulanova statku. Do Černošína jsem přivezla všehochuť, jsou tam třeba záběry zmrzlých bublin, ptáci, motýli, ale i noční pohled na hrad Gutštejn. Ráda bych poděkovala vedení města Černošína za pozvání, dále pak pracovnici zdejšího muzea a především svému muži za podporu a trpělivost, kterou se mnou má," řekla Šavlová.

Výstava probíhá současně s putovní výstavou historických hraček sběratelky Boženy Rambalové z Plzně a je otevřena od úterý do soboty, vždy od deseti do šestnácti hodin.